Sztuka w kinie dokumentalnym – książka na podstawie zajęć uniwersyteckich Akademii Dokumentalnej!

01.06.2016

SZTUKA W KINIE DOKUMENTALNYM

 

W antologii Sztuka w kinie dokumentalnym, pod redakcją Pauliny Kwiatkowskiej i Matyldy Szewczyk (2016), kulturoznawcy i badacze kina (m.in. Iwona Kurz, Kuba Mikurda, Karolina Kosińska) analizują kilkanaście ważnych współczesnych filmów – takich jak Sól ziemi Wima Wendersa i Juliana Ribeiry Salgado (2014), Sztuka znikania Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego (2012) czy Jaskinia zapomnianych snów Wernera Herzoga (2010). Łączy je z jednej strony duża aktualność: powstałe w ciągu ostatnich lat, nagradzane, a także szeroko dyskutowane, znajdują się w samym centrum współczesnych refleksji nad dokumentem filmowym. Z drugiej strony, wszystkie podejmują wątek sztuki i funkcji, jaką pełni ona wobec zmieniającego się świata, wobec historii, nowych technologii medialnych i działającego w tych ramach człowieka. Zapraszamy do dyskusji, która wydobywając najważniejsze wątki i problemy poruszane w książce, pozwoli także zapytać o współczesną rolę filmu dokumentalnego, o jego tożsamość i granice; o eksperymenty na pograniczach kina dokumentalnego i artystycznego i o niezwykłe spotkania artystów i kultur, które możemy prześledzić w przywoływanych filmach.

 

Książka powstała na podstawie przedmiotu „Oblicza sztuki” organizowanego przez Akademię Dokumentalną we współpracy z Instytutem Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. http://akademiadokumentalna.pl/szkoly-wyzsze/uw-oblicza-sztuki/

Cena – 20 zł

Książkę można kupić w biurze Against Gravity – ul. Żurawia 22 lok. 212 w Warszawie lub na stronie:

http://www.againstgravity.pl/sklep

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.