temat 9

UCZĘ SIĘ OD STARSZYCH

Jaką rolę w życiu dzieci pełnią dziadkowie? Są aniołami stróżami i skarbnicą wiedzy, wspierają i dopingują w szalonych pomysłach. Chcemy porozmawiać z dziećmi o tym, co to znaczy międzypokoleniowość oraz o tym, czego i w jaki sposób mogą się uczyć od starszych osób.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


Tańczę dla ciebie

Dancing for You
REŻ. ERLEND E. MO, NORWEGIA, DANIA, SZWECJA, 2015, 30 MIN.

Vilde to 12-letnia dziewczynka, której pasją jest norweski ludowy taniec halling. Wymaga on dużej siły fizycznej i wykonywany jest głównie przez mężczyzn. Dziewczyna jest najlepsza w swojej kategorii wiekowej, ale żeby wygrać, musi wytrwale trenować. Mimo wszystko taniec wcale nie jest dla niej najważniejszy. Ukochany dziadek Vilde, który bardzo mocno ją dopinguje, choruje na raka. Dziewczynka ma nadzieję, że jej zaangażowanie i miłość do tańca będą dla niego najlepszym lekarstwem. W filmie możemy podziwiać piękno norweskiej natury oraz znaczenie kultury ludowej, która wciąż może być atrakcyjna dla młodych ludzi.


I’m Never Afraid

Nie boję się!

reż. Willem Baptist, Holandia, 2010, 20 min.

Mack ma 8 lat i jest mistrzem motocrossu. W pokoju ma mnóstwo pucharów, a swoją pierwszą nagrodę zdobył w wieku 3 lat. Wyścigi motocyklowe to rodzinna pasja odziedziczona po ojcu i zmarłym, ukochanym dziadku, który jest dla niego bohaterem. Mack jest mistrzem, ale nie wszystko jest takie proste. Urodził się z poważną wadą serca i jak mówi z rozbrajającą szczerością: „Właściwie, powinienem już nie żyć. Doktorzy wiedzą dużo, ale nie wiedzą wszystkiego”. Dlatego strach towarzyszy mu od zawsze, ale zupełnie nie przeszkadza mu w braniu udziału w niebezpiecznych zawodach. Zawsze może liczyć na swojego dziadka, który podpowiada mu na ucho, co ma robić. Mack jest małym twardzielem, który mimo przeciwności walczy do końca!


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.