temat 8

mogę wszystko

W życiu musimy stawiać czoła różnym przeciwnościom. Czasami jest to choroba, a czasami zwykłe „to nie wypada”. Wszytko zależy od nastawienia – pozytywnego nastawienia – którego chcemy uczyć młodą widownię.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.

 


MOJE ŻYCIE: WYZWOLENIE

(My Life: Breaking Free)
reż. Kate Monaghan, Wielka Brytania 2014, 28 min.

Ruben, Harley i Nicole to trójka bardzo różnych dwunastolatków, których łączy jedna istotna cecha. Wszyscy mają marzenie i nie pozwolą, by cokolwiek stanęło na drodze do jego spełnienia – zwłaszcza zespół Downa. Przez całe życie byli chronieni przez swoje rodziny. Teraz śledzimy losy tych trzech wyjątkowych dzieci w czasie wakacji, podczas których robią pierwsze kroki na drodze ku niezależności. Widzimy, jak udowadniają, że potrafią robić wszystko to, co inni – a nawet robić to lepiej – i wyzwalają się z och-ronnego kokonu stworzonego przez ich rodziny.


GIOVANNI I JEGO WODNY BALET

(Giovanni and the Water Ballet)
reż. Astrid Bussink, The Netherlands, 2014, 17 min.

Dziesięcioletni Giovanni jest jedynym chłopcem w świecie pełnym strojów kąpielowych, zatyczek do nosa, brokatowych kosmetyków i plotkujących dziewczyn. Od czterech lat jego marzeniem jest zostanie pierwszym chłopcem, który weźmie udział w duńskich zawodach w pływaniu synchronicznym. Nie doskwiera mu to, że w szkole się z niego śmieją, bo czuje, ze przynajmniej robi to, co kocha. On po prostu nie lubi karate – jak tłumaczy swojej dziewczynie, Kim. Rozmawiają o tym, z jakimi trudnościami spotyka się ze strony związku pływackiego i o liście dziewczyn, z którymi chciałby się umawiać, jak już nie będzie z Kim.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.