temat 7

siłę mam w sobie

W bloku przedstawiamy dwa filmy, które w różny sposób mówią o potrzebie akceptacji. Co zrobić, aby być lubianym? Z drugiej strony, jak żyć w zgodzie ze sobą i dbać o swoją indywidualność?

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


głos bente

(Voice’s Bente)
REŻ. MARIJN FRANK, HOLANDIA 2014, 30 MIN.

Bente ma 11 lat i głos anioła. Kiedy zgłasza się do programu „The Voice Kids”, jej życie ulega dramatycznej odmianie. Bente czasem brakuje pewności siebie, a w okresie dorastania, który jest trudny dla każdego dziecka, nagle zostaje zmuszona do podejmowania dorosłych decyzji. Równocześnie musi radzić sobie z faktem, że nagle stała się bardzo popularna w swojej szkole. W miarę pokonywania kolejnych etapów konkursu zaczynają w niej narastać wątpliwości.


Johan

(Johan)
REŻ. SJOERD NIEKAMP, HOLANDIA 2014, 15 MIN.

Dwunastoletni Johan marzy o odkrywaniu świata. Bierze udział w tygodniowym surwiwalowym obozie w lesie. Nie jest łatwo: nie może odnaleźć się w grupie i bardzo tęskni za domem. Johan stacza wewnętrznym bój ze strachem, aby stać się pełnowartościowym członkiem grupy. Film opowiada o wychodzeniu ze swojej strefy komfortu jako nieodłącznym elemencie dorastania.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.