temat 6

z innego świata

Blok ma na celu pokazanie różnorodności kulturowej w jakiej żyją inne dzieci na świecie. Filmy zachęcają do pytań o swoje pochodzenie i jego wagę, a także docenienie świata w którym żyjemy.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.
 


O CZYM MARZYSZ?

What Is Your Dream
REŻ. PAULA GOMEZ VERA, CHILE 2014, 30 MIN.

Libko jest chłopcem z Chile, który walczy o zachowanie swojego dziedzictwa kulturowego. Film ten jest podróżą do świata Indian, ukazującą życie i marzenia chłopca dumnego ze swojej tożsamości etnicznej. Widzimy w nim świat z perspektywy chłopca wywodzącego się z indiańskiej kultury Mapuczów.


SKOCZKOWIE

I Got It! Jumper Boy
reż. Gracia Torres, Filipiny 2014, 10 min.

Film opowiada historię chłopców, którzy zarabiają na swoje życie zbierając śmieci. Po obejrzeniu tego filmu, dzieci lepiej zrozumieją i docenią to, w jakich warunkach sami żyją.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.