temat 2

rozumiem cię

Blok obejmuje dwa filmy poruszające ważne tematy niezrozumienia i porozumienia. Czy świat wszędzie i dla każdego jest taki sam i czy wszystko jest w rzeczywistości takie, Na jakie wygląda? Filmy pokazują, że kluczem do zrozumienia drugiego człowieka jest próba zobaczenia świata jego oczami.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


CICHA

The Quiet One
REŻ. E. WALLGREN, I. HOLMQVIST, SZWECJA 2011, 29 MIN

Pod Sztokholmem jest szkoła, w której dzieci z całego świata uczą się szwedzkiego, zanim pójdą do zwykłych szkół. Urocza sześciolatka, Miriam, która wraz z mamą wyjechała z Iranu, jako ostatnia dołącza do klasy. Zanim uda jej się zbudować nić porozumienia z kolegami, czekają ją trudne chwile.


TRZY SIOSTRY

Tough Cookies: The Three Sisters
REŻ. CH. HOOGAKKER, HOLANDIA 2013, 23 MIN

Historia pewnej nietypowej rodziny. Wszyscy bardzo się kochają, ale mama dużo płacze – ma depresję. Co to tak naprawdę znaczy? Trzy siostry, każda w innym wieku, próbują własnymi słowami opowiedzieć widzowi o chorobie i jej wpływie na mamę i rodzinę. Film łączy elementy dokumentalne i animowane.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.