temat 12

jak robić film

Dzieci bardzo chętnie oglądają filmy, ale czy wiedzą, jak się je robi? A przede wszystkim, czy mogą zacząć robić je same? Filmy z bloku „Jak się robi film?” pokazują, że film jest doskonałym narzędziem do tworzenia swoich własnych, wymyślonych światów. Każdy może zostać młodym filmowcem!

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


HEIDI W ŚWIECIE DŹWlĘKU

Heidi at the Foley Artist
REŻ. CHRISTIAN FREI, SZWAJCARIA, 2016, 14 MIN.

9-letnia Anuk to odtwórczyni głównej roli w kultowym filmie „Heidi”. Najbardziej fascynuje ją dźwięk. Pozornie niezauważalny, ale to on buduje nastrój i emocje w filmie. Wraz z Anuk trafiamy do magicznego studia, w którym tworzone są ścieżki dźwiękowe. Puk, pstryk, plusk… W jaki sposób tworzy się dźwięk w filmie? Okazuje się, że można użyć wszystkiego i jest to fantastyczna zabawa! Film pozwala młodym widzom otworzyć się na zupełnie inny świat. Jest również doskonałą inspiracją do nowych zabaw w szkole.


MALI GIGANCI: BRAM

Little Giants: Bram
REŻ. KATINKA DE MAAR, HOLANDIA, 2015, 30 MIN.

14-letni Bram jest pasjonatem kina i chce zostać reżyserem. W piwnicy w swoim domu tworzy miniaturowe plany filmowe, wymyśla scenariusze i obok figurek z plasteliny odgrywa w nich główne role. Najbardziej w reżyserowaniu podoba mu się to, że może kreować własny świat, decydować o muzyce, świetle, o każdym szczególe. Jego pierwszy film nosi tytuł „Mały Bóg”. Bram bierze udział w projekcie, w ramach którego musi zebrać ekipę i zrealizować film w 48 godzin. Okazuje się, że praca na żywo z kilkuosobową grupą nie jest wcale taka prosta... Czy uda mu się ukończyć film?


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.