temat 8

wytańczyć marzenia

Co to znaczy być najlepszym? Czy dążenie do doskonałości może sprawiać radość? Czy poprzez taniec możemy rozmawiać z drugą osobą? Tańczące bohaterki filmów odpowiedzą nam na te pytania oraz pokażą, że praca jest nieodłączną częścią sukcesu.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


Ruth

Ruth
REŻ. HANNA HEILBORN, SZWECJA, NORWEGIA, DANIA, 2015, 27 MIN.

Ruth to energiczna dziewczynka, która została wybrana do drużyny czirliderek o nazwie „Twisters”. Nie ma problemu z adaptacją. Jest towarzyska, łatwo nawiązuje kontakty i kocha sport. Ćwiczenia są częścią jej codziennego życia. Zdarzają się jej chwile słabości, łzy i zmęczenie, ale dzięki wsparciu rodziny udaje się wszystko przezwyciężyć. Podczas zawodów trzeba perfekcyjnie wykonywać układy i doskonale się prezentować. Czy Ruth i jej drużyna dadzą radę wygrać mistrzostwa?


Varicella

Varicella
REŻ. WIKTOR KOSSAKOWSKI, NORWEGIA, DANIA, SZWECJA, ROSJA, 2015, 25 MIN.

7-letnia Polina i jej 13-letnia siostra Nastia są uczennicami jednej z najsłynniejszych rosyjskich szkół baletowych, o której marzy wiele dziewcząt i chłopców. Starsza siostra jest przewodniczką młodszej po świecie tańca. Ćwiczenia sprawiają dziewczynkom wiele radości, ale nawet ciężka praca jest czasami niewystarczająca. Konkurencja, ciągłe przekraczanie swoich fizycznych i psychicznych granic są wyczerpujące. Film opowiada o pasji i dążeniu do doskonałości, która czasem jest trudna, ale miłość do tańca jest w stanie wszystko wynagrodzić.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.