temat 10:

wszystko się zmienia

Wszystko się zmienia, a ja nie wiem kim jestem – to dylemat wielu młodych ludzi. Poprzez trzy bardzo różne filmy chcemy
pokazać im, że nic nie trwa wiecznie, a poszukiwanie i zmiany są naturalną częścią życia.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


DOM

Home Sweet Home
REŻ. KATRINE PHILP, DANIA, 2015, 27 MIN.

Gdzie jest nasz dom? Czy dom to miejsce, czy może ludzie? W jaki sposób odnaleźć się w obcym otoczeniu? 13-letnia Salimah opuszcza Malezję i przeprowadza się do swojego taty i siostry mieszkających od 12 lat w Danii. Dziewczynka musi zmierzyć się z nowym językiem i innymi obyczajami oraz nawiązać relację z rodziną, której tak naprawdę nie zna. Film pokazuje trudności związane z przeprowadzką do innego kraju, a także ogromne zdolności adaptacyjne dzieci.


Ninnoc

Ninnoc
REŻ. NIKI PADIDAR, HOLANDIA, 2015, 27 MIN.

Nigdzie nie pasuję. Czuję się inna. Nie wiem, kim jestem… Takie dylematy ma wiele nastolatek, które często są osamotnione w swoim zagubieniu. Ninnoc jest jedną z nich. Ma piękne niebieskie oczy, kocha śpiewać i tańczyć, ale wszędzie czuje się nieswojo. Zmienia szkoły, odpycha ludzi od siebie i boi się samotności. Zadaje sobie pytania, czym jest popularność, tak ważna w tym wieku? Kiedy jest się „normalnym”, a kiedy już nie? Film pokazuje jak sobie radzić z „dołem” wieku dorastania?


Rozdział 11

Chapter 11
REŻ. ANIA WINIARSKA, RPA, SZWECJA, DANIA, 2015, 28 MIN.

Sukces odniesiony w młodym wieku ma pozytywne i negatywne strony. Nastoletnia Anita z RPA to międzynarodowa zwyciężczyni w rajdach rowerowych BMX. Śledzimy w jaki sposób Anita radzi sobie ze sławą i popularnością, a także presją związaną z możliwością utraty tytułu mistrzyni. Dojrzewa, zaczyna interesować się innymi sprawami, zmieniają się jej priorytety i rodzą się konflikty z drużyną. Czy utrzyma się na swojej pozycji, jednocześnie nie rezygnując z poszukiwania własnej tożsamości?


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.