temat 1

Poznaję, nazywam, oceniam

Prix jeunesse to „oscar” dla dziecięcych filmów i programów, przyznawany co dwa lata produkcjom z całego świata. Różnorodny zestaw jest wstępem do świata filmu dokumentalnego. Pokazuje przekrój form filmowych – od klasycznych filmów dokumentalnych po anima-doki, czyli animowane filmy dokumentalne.

W RAMACH JEDNEGO POKAZU, POKAZYWANE SĄ WSZYTKIE FILMY Z DANEGO BLOKU.


Bracia

2 Brothers
REŻ. H. LOCHTEN, HOLANDIA 2010, 15 MIN

Historia wielkiej miłości i przyjaźni pomiędzy dwójką braci: 11-letnim Rino i 9-letnim Nikiem. Młodszy jeździ na wózku. Jak więc razem mają grać w piłkę nożną? To proste, wystarczy nieco cierpliwości i pomysłowość! Ciągle pojawiają się nowe pomysły na zabawy, ale najlepsze są te z wózkiem. Rajdy po podwórku, kręcenie przez Nika bączków z uczepionym z tyłu bratem – to dopiero prawdziwe szaleństwo. Film otrzymał w 2012 roku nagrodę Prix Jeunesse w kategorii: Najlepsza Produkcja Niefa- bularna dla dzieci w wieku 7-11 lat.


zobacz coś, powiedz coś

See Something, Say Something
REŻ. M. ORTON, G. VILLALOBOS, WIELKA BRYTANIA 2010, 10 MIN

Zbiór poruszających historii dzieci na temat bullyingu opowiada- nych z perspektywy sprawcy, ofiary i obserwatora. Wypowiedzi uczniów brytyjskich szkół podstawowych zostały zebrane pod- czas kilku warsztatów przeprowadzonych w różnych miejscach kraju. Dokumentalną narrację uzupełniają animowane obrazy, które pozwalają bohaterom zachować anonimowość.


TO JA I TYLE

This Is Me and That Is That
REŻ. I. BURKOVSKA JACOBSEN, M. MÜLLER, NORWEGIA 2012, 12 MIN

Portret 7-letniej Emily, która żyje z rozrusznikiem serca. Czy można z nim skakać na trampolinie i bawić się w berka? Rado- sna dziewczynka wprowadza nas w swój świat, opowiadając o codzienności i o elektronicznym urządzeniu, które jest z nią wszędzie.


DESIGN AH!

Design ah!
REŻ. M. SATO, JAPONIA 2012, 12 MIN

Zbiór japońskich filmików pokazujących dzieciom, czym jest de- sign. W lekkiej, zabawnej formie, w której przeplatają się kształty i dźwięki, zwracają uwagę dzieci na otaczające nas wzornictwo. Każdy filmik wykorzystuje inną technikę: rysunek, zdjęcia i ani- mację poklatkową.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.