Podstawowe

Filmy dokumentalne dla dzieci nie muszą być trudne i nudne! Dzieci w wielu krajach, chociażby w Skandynawii i Holandii, je uwielbiają. Rówieśnicy młodych widzów poruszają w filmach ważne dla siebie, często trudne problemy, wpuszczają odbiorców w swój prywatny wszechświat, w którym ważny jest temat i bohater, dokładnie tak jak w książkach dla dzieci i lekturach szkolnych. Film dokumentalny oddziałuje na emocje młodych widzów, otwiera na rozmowę i identyfikację z bohaterami ekranowych wydarzeń. Dziecięce pytania „dlaczego?” i „a co było dalej?” w przypadku kina dokumentalnego nabierają szczególnej mocy. Filmy dokumentalne dla dzieci są znacznie krótsze od filmów dla starszych widzów, dlatego prezentujemy je w blokach tematycznych. Żeby ułatwić młodym widzom skupienie i odbiór, w każdym filmie został użyty głos lektora.

klasy i-vi
temat 1
Prix jeunesse:
okno na świat
klasy i-vi
temat 2
rozumiem cię
klasy i-vi
temat 3
mój świat
klasy i-vi
temat 4
nie tacy sami
klasy iv-vi
temat 5
nie poddam się
klasy i-vi
temat 6
Z innego świata
klasy i-vi
temat 7
Siłę mam w sobie
klasy i-vi
temat 8
Mogę wszystko
klasy i-iv
temat 9
UCZĘ SIĘ OD STARSZYCH
klasy i-iv
temat 10
WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA
klasy i-iv
temat 11
WYTAŃCZYĆ MARZENIA
klasy iv-vi
temat 12
jak robić film?

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.