POKAZY DLA UCZNIÓW NA FESTIWALU MDAG / JUŻ W MAJU!

04.04.2018

 

Od 11 do 20 maja odbędzie się 15 edycja największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce – Millennium Docs Against Gravity.

 

Z tej okazji przygotowaliśmy specjalne pokazy tylko dla szkół! Wszystkie szkolne projekcje odbędą się w kinie Iluzjon, na Mokotowie, przy ul. Narbutta 50A.

 

Pokazy dla uczniów:

 

14 maja, poniedziałek, godz. 10:00 – od 10 lat
Blok filmów: KŁOPOTY MAŁE I DUŻE Filmy z bloku przedstawiają bardzo różne historie dzieci z całego świata. Temat rozmowy po filmie: Stawiam czoło problemom, rozumiem swoje emocje.

15 maja wtorek, godz. 10:00 – od 10 lat
Blok filmów: NA SWÓJ SPOSÓB Filmy opowiadają o życiu dzieci, które różnią się od swoich rówieśników. Temat rozmowy po filmie: Nie boję się być inny od rówieśników

 

16 maja środa, godz. 10:00 – od 10 lat
Blok filmów: TWÓRCZE ŚCIEŻKI Filmy z bloku opowiadają o tym co znaczy być kreatywnym. Temat rozmowy po filmie:  Nie boję się tworzyć, zmieniam świat.

 

15 maja, wtorek,  godz. 12.30  – dzieci od 12 lat
Blok filmów: DZIECI NA JEDWABNYM SZLAKU / NEPAL, KIRGISTAN, BANGLADESZ Temat rozmowy po filmach: Jak żyją dzieci w Azji.

 

16 maja, środa 12:30 – dzieci od 15 lat
CZYŚCICIELE INTERNETU o tym kto jest odpowiedzialny za moderowanie treści w Internecie. Temat rozmowy po filmie: Granice wolności słowa w Internecie. Rozmowę poprowadzi Karolina Szczepanek z Fundacji Panoptykon

 

Zapraszamy także na pokaz dla nauczycieli:

 

14 maja, poniedziałek godz. 16.30
 Zapraszamy na pokaz filmu POZWÓLMY DZIECIOM NAUCZAĆ. Po filmie odbędzie się debata na temat: Czy metoda Montessori jest odpowiedzią na problemy polskiej szkoły?
W rozmowie udział wezmą: Joanna Maghen – trener Montessori i założycielka Polskiego Instytutu Montessori oraz Jarosław Pytlak, dyrektor Zespołu Szkół SpołecznegoTowarzystwa Oświatowego. Rozmowę poprowadzi: Maja Dobiasz-Krysiak – koordynatorka programów edukacji kulturowej w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 

Na projekcje obowiązują zapisy: akademia@againstgravity.pl / cena za pokaz filmu i udział w debacie 10 PLN/osoba (nauczyciele i opiekunowie klas nie płacą za bilet)
Kontakt: 790-025-145

 

Więcej informacji w ulotkach (po kliknięciu ulotki pobierają się automatycznie) :
POKAZY DLA NAUCZYCIELI FESTIWAL MDAG 2018
POKAZY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH FESTIWAL MDAG 2018
POKAZY DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH FESTIWAL MDAG 2018

 

lub na stronie festiwalu www.docsag.pl

 

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.