O nas

Akademia Dokumentalna

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Program realizowany jest w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych. Filmy pochodzą z Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

Nasze propozycje programu zajęć, opisy fakultetów dla studentów uczelni wyższych możesz przeczytać pod tymi linkami:

Uczelnie >>

Szkoły ponadpodstawowe >>

Szkoły podstawowe >>

 

ORGANIZATORZY

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity

To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, trzeci pod względem popularności w Europie, prezentujący najciekawsze filmy dokumentalne na świecie. Zdobywca prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii “Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce”. Ponad 92000 widzów w sześciu miastach Polski: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy i Lublinie wybrało się na seanse kina dokumentalnego i wydarzenia towarzyszące 16. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity. Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyło hasło: “Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie”. Odpowiedziało na nie aż 42 proc. więcej osób niż w roku ubiegłym pod względem sprzedanych biletów. Łączna liczba samych tylko biletów na festiwalowe pokazy wyniosła rekordowo 88000. “MovieMaker Magazine” w 2019 roku umieścił Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity na liście 25 najfajniejszych festiwali filmowych na świecie. Prócz MDAG na liście znalazły się jedynie trzy inne festiwale z Europy

 Więcej o festiwalu: www.mdag.pl

 

AGAINST GRAVITY

To dystrybutor filmów dokumentalnych i ciekawego, autorskiego kina fabularnego, organizator Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity oraz Akademii Dokumentalnej. Wielokrotnie nagradzany za prowadzoną przez siebie działalność, w tym nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla dystrybutora roku.

againstgravity.pl

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.