pokaz dla rodziców z dziećmi w kinie Iluzjon

19.10.2017

Niedziela 22 października  11.00-12.30

blok filmowy „Przyjaźń” (dla dzieci 9-13 lat)

 

 

Cykl Akademii Dokumentalnej OKI DOKI: Kino Pokazuje Świat to filmy dokumentalne skierowane do dzieci w wieku szkolnym, a także rodziców i opiekunów. W programie krótkometrażowe filmy dokumentalne, których bohaterami są dzieci. Widzowie poznają między innymi Jantien, która przyjaźni sie z Krową, Pien, która opiekuje się pszczołami czy grupę chłopców, którzy założyli zespół muzyczny. Cykl porusza tematy przyjaźni, pasji dziecięcych oraz ułatwia rozmowę na trudniejsze tematy jak choroba czy problemy z emocjami. Po każdym z filmów odbywa się rozmowa z edukatorem filmowym.

 

Blok „Przyjaźń”

Dzikie przygody, wygłupy i sekrety. Znacie się od lat, wiecie o sobie wszystko. Przyjaźń daje wam coś bardzo ważnego, nie czujecie się samotni, zawsze możecie z kimś pogadać, mimo zmian i przeciwności. Filmy w tym bloku pokazują, jak ważną rolę odgrywa przyjaźń w naszym życiu. Po każdym z filmów odbywa się rozmowa z edukatorem filmowym.

W ramach bloku zaprezentujemy filmy: 

  • Świat Kim i Boba (The World of Kim & Bob)

reż. Sanne Rovers, Holandia, 2016, 16 min

Kim i Bob są przyjaciółmi od urodzenia. Zawsze doskonale razem się bawili, łączą ich niesamowite przygody. Przez wiele lat wspólnie tworzyli fantastyczną scenerię do swojego filmu animowanego. I tak było przez 13 lat. Aż przyszedł czas dojrzewania. Kim coraz częściej wolała spędzać czas z przyjaciółkami, a Boba ten świat nie interesował, on wciąż chciał się po prostu bawić. Jak zmieniają się nasze przyjaźnie z lata dziecięcych? Czy dojrzewanie wpływa na nasze więzi z bliskimi, i czy zawsze musi tak być?

  • Rocknrollers (Rocknrollers)

reż. Daan Bol, Holandia,2016, 25 min

Morgana’s Illusion to zespół rockowy, który tworzy trzech kumpli: Sia (15 lat ), Bas (14 lat) i Vince (13 lat). Mają odlotowy styl, słuchają psychodelicznego rocka, spędzają wspólnie czas na próbach i rozmowach… Wszystko się zmienia, kiedy Sia zaczyna chorować na depresję. Granie w okrojonym składzie nie jest tym samym, ale zespół cierpliwe czeka na swojego frontmena. Film opowiada o męskiej przyjaźni, w której wspólne tworzenie muzyki jest najlepszym wsparciem w trudnych chwilach. Świetny „rockument” dla rodziców i ich nastoletnich dzieci.

 

link do informacji na stronie kina Iluzjon: http://www.iluzjon.fn.org.pl/repertuar/info/8411/akademia-dokumentalna-oki-doki-blok-przyjazn.html

 

Bilety i rezerwacje

Cena za bilet wstępu wynosi 10 zł.

Blok filmowy i spotkanie z edukatorem trwaja 80 minut.

Kasa kina: (22) 848 33 33; iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl

 

Program edukacyjny dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2017” realizowany przez Fundację OkoNaKino.

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.