NAPRAWIAJ NATURĘ – EKOCYKL Z WWF I GREENPEACE – środa (4 kwietnia) godz 19.00

21.12.2017

 

Zapraszamy na nowy cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” w Służewskim Domu Kultury. To propozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o ekologii i działać na rzecz środowiska. Po projekcjach odbędą się dyskusje ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska. Najbliższe spotkanie już 4 kwietnia o godz. 19 – w programie pokaz filmu „Ziarno. Nieznana historia”. Bilety w cenie 15 zł dostępne online lub przed seansem

Cykl „Naprawiaj naturę” został stworzony z myślą o tych osobach, które chcą wiedzieć więcej i chcą działać na rzecz natury. Raz w miesiącu spotykamy się w Służewskim Domu Kultury, miejscu silnie związanym z ekologią, oglądamy filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a następnie debatujemy ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.

 

Niepokojące informacje o stanie środowiska docierają ze wszystkich stron. Tracimy lasy pierwotne, znikają gatunki zwierząt, maleje bioróżnorodność, a pola uprawne zajmują coraz więcej przestrzeni, gdy jednocześnie do kosza trafia prawie połowa wyprodukowanej żywności. Czy wobec tych informacji można pozostać obojętnym?

 

Oglądaj, debatuj i działaj na rzecz środowiska!

 

🌱4 kwietnia (środa) godz. 19:00
„Ziarno: Nieznana historia” reż. Jon Betz, Taggart Siegel, USA, 2016, 94 min.

Debata z udziałem Greenpeace Polska: Po co nam banki nasion? Bioróżnorodność a bezpieczeństwo

 

Nasiona to jedna z najcenniejszych rzeczy na Ziemi. Te żywe zarodki to maleńkie kapsuły czasowe, które przechowują wiadomości z przeszłości naszej planety. To również życie samo w sobie – dzięki nim mamy, co jeść, w co się ubrać i surowce istotne dla naszego codziennego życia. Ich różnorodność i bogactwo zaskakuje, ale w ciągu niespełna wieku rolnictwa przemysłowego pieczołowicie budowana od tysiącleci obfitość nasion drastycznie spada, a wiele z nich zagrożonych jest dziś wyginięciem. Film to opowieść ku przestrodze, portretująca historię i cykl przemiany nasion oraz toczącą się w ich tle walkę człowieka z naturą. Poznajemy zapalonych aktywistów społecznych, którzy za wszelką cenę walczą o zachowanie bogactwa odmian nasion. W fascynujących wywiadach dowiadujemy się o roli nasion, a przede wszystkim dlaczego warto o nie dbać i troszczyć się o jak najszerszą ich różnorodność.

 

Bilety na seanse 15 PLN do nabycia w kasie SDK lub na kupbilecik.pl

 

*Wstęp na debaty wolny (pierwszeństwo mają osoby z biletami, które zostają po seansie).

 

*Osoby, które wezmą udział przynajmniej w trzech projekcjach i debatach otrzymają od nas specjalne naszywki „Obrońców natury”.

 

Organizatorzy: Akademia Dokumentalna, Służewski Dom Kultury, Greenpeace Polska, WWF Polska
Wspierają nas: Wspólny Ogród SDK, Kooperatywa Dobrze
Patroni medialni: Zwykłe życie, Co jest grane 24

 

 

 

                       

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.