aktualności

KINO wychowuje ZDROWE pokolenie

admin
17 Październik 2016
Komentarze: 0

Kino Luna i Akademia Dokumentalna zapraszają nauczycieli, pedagogów i dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na pokaz filmu „Miłośnicy ogródków”. Po projekcji odbędzie się rozmowa z Pauliną Jeziorek, założycielką Wspólnego Ogrodu SDK, pracowni ogrodniczej dla dzieci i dorosłych działającej przy Służewskim Domu Kultury w Warszawie.
Porozmawiamy o korzyściach płynących z ogródków przyszkolnych oraz poznamy ABC zakładania ogródka.

25 października (wtorek) godz. 16.00-18.00 w kinie Luna

MIŁOŚNICY OGRÓDKÓW (Garden Lovers) reż. Virpi Suutar, Finlandia 2013, 73 min.
W literaturze i sztuce ogród reprezentuje miejsce wyjątkowe, przepełnione symboliką i marzeniami, gdzie mieszają się ludzkie losy i emocje. To także miejsce nostalgii za upływającym nieuchronnie czasem. Film pokazuje jaką role pełni ogród dla kilku fińskich par, które łączy jedno – pasja do jego uprawiania.

Wstęp wolny!

Pokaz ma na celu zaprezentowanie programu KINO wychowuje ZDROWE pokolenie. Jest to cykl filmów dokumentalnych dotyczących zdrowego odżywiania, świadomej konsumpcji oraz problemów związanych z produkcją i dystrybucją żywności. Obejmuje zagadnienia z zakresu edukacji przyrodniczej, społecznej i ekonomicznej i przeznaczony jest  do realizacji w klasach IV-VI SP, gimnazjum i liceum. Po każdej projekcji odbywają się prelekcje ze specjalistami z danej dziedziny. Zapisy na  projekcje prowadzi kino Luna.

Zapraszamy!

http://www.kinoluna.pl/edukacja

komentarze

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.