O nas

Akademia Dokumentalna

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na filmach dokumentalnych. Naszą misją jest zainteresowanie młodego widza filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na całym świecie. Program realizowany jest w szkołach podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i na uczelniach wyższych. Filmy pochodzą z DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, zdobywcy prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce. Z bogatej oferty festiwalowej do programu Akademii zostały wybrane filmy, które młodym ludziom otwierają oczy na różnorodne tematy i wpisują się w nową podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych.

ORGANIZATORZY

MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY FILM FESTIVAL

To największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce, trzeci pod względem popularności w Europie, prezentujący najciekawsze filmy dokumentalne na świecie. Zdobywca prestiżowej nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii “Najważniejsze międzynarodowe wydarzenie filmowe w Polsce”. Przez 11 lat istnienia festiwalu jego publiczność zwiększyła się dziesięciokrotnie. W 2014 roku sale kinowe festiwalu w Warszawie i we Wrocławiu odwiedziło ponad 41 tysięcy widzów, a do Polski przyjechało 98 twórców z całego świata. Prezentowany w jego ramach „Weekend z festiwalem” gości z sześcioma filmami w ponad 20 miastach w Polsce. Oprócz seansów filmowych festiwal proponuje debaty, spotkania z twórcami, koncerty muzyczne i wystawy. Festiwal jest laureatem wielu nagród przyznanych mu za osiągnięcia w popularyzowaniu sztuki filmowej. Został również wybrany przez czytelników Gazety Wyborczej jako najważniejsze wydarzenie kulturalne Warszawy.

AGAINST GRAVITY

To dystrybutor filmów dokumentalnych i ciekawego, autorskiego kina fabularnego, organizator festiwalu filmowego Docs Against Gravity Film Festival oraz Akademii Dokumentalnej. Wielokrotnie nagradzany za prowadzoną przez siebie działalność, w tym nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla dystrybutora roku.

againstgravity.pl

aglogo

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.