Zdrowy duch i ciało

Cykl filmów dokumentalnych skierowany do osób starszych. Poszerza świadomość na temat zdrowia fizycznego i psychicznego. Jak bezpiecznie i z satysfakcją uprawiać sport? Czym jest zdrowa żywność? Jak poradzić sobie z pojawiającymi się dolegliwościami i zadbać o swoje potrzeby emocjonalne?


Ruch to zdrowie — w jaki sposób uprawiać sport w dojrzałym wieku?

Taniec z Marią

Dancing with Maria
reż. Ivan Gergolet, Włochy/Argentyna/Słowenia 2014, 75 min.

Maria Fux to 90-letnia argentyńska tancerka. w sercu Buenos Aires pomimo podeszłego wieku nadal tańczy i uczy tańca, zachwycając elegancją i energią młodej tancerki. W jej zajęciach uczestniczą ludzie w różnym wieku, z różnych środowisk, w tym kobiety i mężczyźni z rozmaitymi rodzajami fizycznego i psychicznego upośledzenia. Ta tancerka cały czas pracuje nad sobą i własnym ciałem. Sprawdza jego granice i możliwości. Taki stosunek do własnej osoby rodzi w Fux tajemniczą wewnętrzną siłę, która budzi optymizm i napędza do pozytywnych zmian nie tylko ją samą, ale także wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli szansę ją poznać.


Prosta dieta, dobra dla nas i środowiska.

Zjedz to!

Just Eat It
reż. Grant Baldwin, Kanada/Wielka Brytania/USA 2014, 74 min.

Jedzenie to obsesja naszych czasów. Wszyscy kochamy jeść i z zapałem oglądamy kulinarne programy, magazyny i blogi. Jak to możliwe, że mając tak pozytywny stosunek do jedzenia, wyrzucamy dziś do kosza aż 50% żywności, którą produkujemy i to nie dlatego, że jest ona niejadalna, ale dlatego, że źle i nieatrakcyjnie wygląda? Film śledzi proces marnotrawienia jedzenia zarówno na farmach produkujących żywność, jak i w naszych domach. Twórcy pokazują eksperyment, któremu się poddali i przytaczają wywiady ze znanymi badaczami i działaczami w tym zakresie.


Miłość to zdrowie. Co nam daje bliskość?

Nie opuszczaj mnie

My Love, Don’t Cross That River
reż. Jin Mo-Young, Korea Południowa 2013, 86 min.

98-letni Jo Byeong-man i 89-letnia Kang Kye-yeol są małżeństwem od 76 lat. Mieszkają w górskiej wiosce Hoengseong w prowincji Gangwon w Korei Południowej. Spłodzili razem dwanaścioro dzieci, pogrzebali szóstkę z nich, ale ich relacja wciąż pełna jest młodzieńczej radości i czułości. Bliźniaczo podobne stroje, które noszą, codzienne żarciki, jakimi się raczą, ale przede wszystkim ogromna miłość uczyniły z nich bohaterów koreańskiej telewizji, a powstały w konsekwencji film pełnometrażowy stał się największym sukcesem komercyjnym w historii południowokoreańskiego kina dokumentalnego.


Choroba Alzheimera — jak z nią żyć.

Nie zapomnij mnie

FOrget Me Not
reż. David Sieveking, Niemcy 2013, 88 min.

David Sieveking, portretuje swoją matkę, która – jak miliony ludzi w Europie – zapada na chorobę Alzheimera i powoli zapomina o świecie, w którym żyje. Ale, jak twierdzi reżyser, choć traci pamięć, nie traci poczucia humoru. Zmiany, które przyniosła choroba matki, zmuszają rodzinę do przepracowania stosunków, jakie panują wewnątrz rodziny, ujawnienia ukrytych dotąd konfliktów i nieporozumień, a przede wszystkim znalezienia dla nich rozwiązań. Nie jest to łatwe zadanie, ale paradoksalnie zbliża ono członków rodziny i pozwala im odkryć się na nowo.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.