Nie tacy sami - cykl psychologiczny dla szkół ponadgimnazjalnych

Cykl filmów dokumentalnych i spotkań dla szkół ponadgimnazjalnych, który ma na celu emocjonalne wzmocnie uczniów przed pierwszymi dorosłymi wyborami w życiu. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób znaleźć swój pomysł na życie, czy porażka może być ważniejsza niż sukcesu, dlaczego warto poszukiwać i podejmować odważne kroki.


JAK SZUKAĆ SENSU W ŻYCIU?

Kuracja Yaloma

Yalom's Cure
reż. Sabine Gisiger, Francja, Szwajcaria, USA 2014, 77 min

Lekarz, autor powieści i prac naukowych, profesor psychiatrii na Stanford University, egzystencjalista i psychoterapeuta Irvin D. Yalom jest dziś jednym z najbardziej znaczących psychoterapeutów na świecie. Film nie jest klasyczną biografią. Wspólnie z dr Yalom'em podróżujemy egzystencjalną drogą, przez wiele warstw ludzkiego umysłu, podczas gdy on dzieli się swoimi podstawowymi spostrzeżeniami i mądrością. Książki dr Yalom sprzedają się w milionach egzemplarzy na całym świecie i krytycy opisują go jako: znakomitego, zmieniającego życie, inspirującego.


WIERZĘ W SIEBIE, WIERZĘ W INNYCH

THRU You Princess (Presenting Princess Shaw)

Presenting Princess Shaw
reż. Ido Haar, Izrael 2015, 80 min

Izraelski muzyk, kompozytor i producent muzyczny Kutiman, zyskał popularność w 2009 roku dzięki projektowi muzycznemu ”Thru You”, w którym miksował i samplował dźwięki pochodzące z fragmentów nagrań muzycznych nieznanych mu wykonawców znalezionych przez niego na YouTube. more Pewnego dnia Kutiman natknął się w internecie na 38-letnią Samanthę Montgomery, która umieszczała na Youtube nagrane przez siebie a cappella piosenki. Były one szczerym pamiętnikiem mieszkającej na przedmieściach. Ten film dokumentuje jednak nie tylko relacje przyszłej gwiazdy i jej cichego wielbiciela w dobie kultury remixu, lecz również problem samotności, anonimowości w czasach wszechobecnego internetu, gdzie każdy marzy o sławie generowanej liczbą odsłon w sieci.


WIĘZI Z BLISKIMI

Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham

(You Have No Idea How Much I Love You)
reż. Paweł Łoziński, Polska 2016, 76 min

Paweł Łoziński ponownie odsłania intymne relacje rodzinne. Co kryje się pod słowem ” miłość”? Żyjąc często tworzymy z bliskimi więzi i węzły, które z czasem wydają się nam nie do rozsupłania. Film opowiada o dramacie dwóch kobiet, matki i córki związanych ze sobą trudnym, skomplikowanym uczuciem. Kluczowe dla bohaterek jest spotkanie z kimś trzecim, obcym — doświadczonym terapeutą profesorem Bogdanem de Barbaro. Podglądamy sesje na przestrzeni kilku miesięcy i widzimy, jak ewoluuje relacja matki i córki.


UCZĘ SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE

Alfabet

Alphabet
reż. Erwin Wagenhofer, Austria 2013, 113 min

98% dzieci po urodzeniu ma wysokie IQ, ale po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga takie same wyniki. ”Alfabet" pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość. Dolina Śmierci jest w filmie metaforą. W tym najbardziej gorącym miejscu na świecie nie rośnie nic, bo deszcz praktycznie tu nie pada. Gdy jednak w 2005 roku spadło go kilka centymetrów, w Dolinie pojawiły się kwiaty. Podobnie jest z ludzkim umysłem, który w sprzyjających warunkach również może rozkwitnąć.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.