aktualności

CYKL OKI DOKI dla dzieci

admin
13 Wrzesień 2016
Komentarze: 0

Filmy dokumentalne, w których głównymi bohaterami są dzieci, pokazywany jest ich punkt widzenia, poruszane są ważne dla nich tematy to wciąż rzadkość w Polskich kinach. Natomiast kino dokumentalne dla dzieci niezwykle popularne jest w Holandii, Danii i Skandynawii. Prezentujemy cykl 8 spotkań z filmem dokumentalnym dla dzieci ale i nie tylko, na nasze pokazy zapraszamy również rodziców, dziadków. Chcemy aby film stał się punktem wyjścia do wspólnej dyskusji, aby dzieci i dorośli razem poznawali swoje patrzeń na świat. Będziemy rozmawiać o sile pasji, pokonywaniu słabości, czego możemy uczyć się od siebie nawzajem. Na pokaz zapraszamy rodziców oraz dzieci w wieku 6-12 lat.

Projekcje odbywają się raz w miesiącu w kinie ILUZJON.

Najbliższa projekcja:

12. 02. 2017 godz. 11.00 Kino Iluzjon // Sala Mała Czarna

Prezentowane filmy:

GIOVANNI I JEGO WODNY BALET (Giovanni and the Water Ballet) REŻ. ASTRID BUSSINK, HOLANDIA, 2014, 17 MIN.
Dziesięcioletni Giovanni jest jedynym chłopcem w świecie pełnym strojów kąpielowych, zatyczek do nosa, brokatowych kosmetyków i plotkujących dziewczyn. Od czterech lat jego marzeniem jest zostanie pierwszym chłopcem, który weźmie udział w duńskich zawodach w pływaniu synchronicznym. Nie doskwiera mu to, że w szkole się z niego śmieją, bo czuje, ze przynajmniej robi to, co kocha. On po prostu nie lubi karate – jak tłumaczy swojej dziewczynie, Kim. Rozmawiają o tym, z jakimi trudnościami spotyka się ze strony związku pływackiego i o liście dziewczyn, z którymi chciałby się umawiać, jak już nie będzie z Kim.

USŁYSZ TO! (Hear this!) REŻ. S. EL KHALDI, HOLANDIA 2013, 16 MIN
Rodzice Tristana nie słyszą i ma to dobre strony. Kiedy chłopak ma dosyć hałasu odkurzacza, po prostu wyciąga wtyczkę. Przecież mama nie usłyszy i nie zauważy, że jest wyłączony. Ale są też minusy – Tristan chciałby, żeby jego ojciec, mistrz piłkarski, trenował też jego drużynę szkolną. Lecz czy może ją prowadzić niesłyszący trener?

LATAJĄCA ANNE (Flying Anne) REŻ. CATHERINE VAN CAMPEN, HOLANDIA 2010, 21 MIN
Tytułowa Anne ma tiki spowodowane wrodzoną chorobą mózgu, zespołem Tourette’a. Choroba każe Anne robić różne rzeczy, na które wcale nie ma ochoty. Jeden z tików polega na tym, że mimo woli wszystko liże, nawet najbardziej okropne rzeczy. Mimo to stara się prowadzić życie typowej 11-latki: przeżywa pierwszą miłość, kłóci się z siostrą. Boi się tylko, że koledzy w szkole nie zrozumieją jej choroby. Film zdobył nagrody na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie.

Informacja o kolejnych pokazach znajduje się TUTAJ

 

logo_biale_wspolfinansowanie

 

komentarze

zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.