Nauczyciele

Filmy dokumentalne poruszają tematy związane z szybko zmieniającą się rzeczywistością, dlatego też mogą stanowić doskonałe wsparcie merytoryczne w pracy pedagogicznej. W naszej ofercie szkoleń dla nauczycieli pokazujemy filmy dokumentalne, które poruszają aktualne problemy, z jakimi nauczyciele borykają się w szkole. Szkolenie składa się z projekcji filmu oraz profesjonalnych warsztatów prowadzonych przez ekspertów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pokazy filmów wraz ze szkoleniem mogą być realizowane w ramach rad pedagogicznych.


TEMAT SZKOLENIA: sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami adhd

skazani na adhd

Four Letters Apart - Children in the age of ADHD
reż. e. e. modania, norwegia 2013, 87 min

Bohaterami filmu są dzieci uczące się w klasie, w której prowadzony jest program alternatywnego sposobu leczenia ADHD w jednej z duńskich szkół.


TEMAT SZKOLENIA: w jaki sposób pobudzić kreatywność?

alfabet

Alphabet
REŻ. E. WAGENHOFER, AUSTRIA, NIEMCY 2013, 107 MIN

98% dzieci po urodzeniu ma zdolność do kreatywnego myślenia na poziomie geniuszy, a po ukończeniu szkoły zaledwie 2% z nich osiąga ten wynik. Film pokazuje, w jaki sposób współczesny system edukacji determinuje nasz sposób patrzenia na świat i kształtuje naszą osobowość.


TEMAT SZKOLENIA: INTYMNOŚĆ I SEKSUALNOŚĆ

SEKSOWNE DZIECI

Sexy Baby
REŻ. J. BAUER, R. GRADUS, STANY ZJEDNOCZONE 2012, 83 MIN

Cyberwiek stworzył nowy seksualny krajobraz, który poznajemy poprzez historię trzech bohaterek. To, co kiedyś było owocem zakazanym i wstydliwym, z dolnej półki lub klubu za zaciemnionymi szybami, dzisiaj przenika do głównego nurtu cywilizacji, wpływając na postawy, charaktery i wybory współ- czesnego człowieka.


TEMAT SZKOLENIA: NASTOLATKI W INTERNECIE – JAK PRZECIWDZIAŁAĆ PORNOGRAFII, CYBERPRZEMOCY I GROOMINGOWI

W (NIE) REALU

InRealLife
REŻ. B. KIDRON, WIELKA BRYTANIA 2013, 86 MIN

Reżyserka zabiera nas w podróż do świata współczesnych brytyjskich nastolatków, sugerując wyraźnie, że zamiast obiet- nicy wolności i otwartego łącza, Internet usidla, a co więcej – silnie uzależnia od komercyjnego rynku i reklam.


TEMAT SZKOLENIA: AGRESJA

GRA

Play
REŻ. R. ÖSTLUND, SZWECJA 2011, 118 MIN

Inspiracją dla filmu były prawdziwe zdarzenia. Parę lat temu w Göteborgu grupa nastoletnich ciemnoskórych chłopców okradała dzieci, stosując wobec nich przemoc psychiczną. Obrazując współczesne szwedzkie społeczeństwo klasowe, reżyser chciał wywołać debatę nie tylko na temat rasizmu, ale również agresji, przemocy nieletnich i ich zachowania w grupie.


zapisz się do newslettera

Against Gravity z siedzibą w Warszawie przy ulicy Żurawiej 22, pok212 będzie przetwarzać Pani/a dane osobowe w celu realizacji umowy o świadczenie usługi newsletter. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści jego/jej danych oraz ich poprawiania.
Zamawiany przez Pana/-ią newsletter ma charakter promocyjno-reklamowy i może zawierać informacje handlowe w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.